Nokia 8 V 5G UW
Specyfikacja Nokia 8 V 5G UW
Ogólne
| Marka | Nokia |
| Model | 8 V 5G UW |
| Data zapowiedzi | Czwartek, 12 Listopada 2020 r. |
| Data wprowadzenia | Czwartek, 12 Listopada 2020 r. |
| Status | Wycofany |
| Ceny | €590 |
Konstrukcja
| Wysokość | 171.9 mm (6.77 cali) |
| Szerokość | 78.6 mm (3.09 cali) |
| Grubość | 9 mm (0.35 cali) |
| Waga | 230 g (8.11 oz) |
| Kolory | Meteor Szary |
Wyświetlacz
| Typ wyświetlacza | IPS LCD |
| Przekątna ekranu | 6.81 cali |
| Rozdzielczość | 1080 × 2400 px |
| Proporcje ekranu | 20:9 |
| Gęstość pikseli | 386 ppi |
| Stosunek ekranu do obudowy | ≈ 82.9% |
| Ochrona ekranu | Szkło Corning Gorilla Glass |
| Ekran dotykowy | Tak |
| Bezramkowy front | Tak |
| Funkcje ekranu | Pojemnościowy ekran dotykowy Ekran wielodotykowy |
Podzespoły
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 765G |
| Rdzenie CPU | 8 |
| Proces technologiczny | 7 nm |
| Maks. taktowanie CPU | 2.4 GHz |
| Architektura CPU | 64-bit |
| Mikroarchitektura | Cortex-A76 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 475 |
| Typ pamięci | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 620 |
| Pamięć RAM | 6GB |
| Pamięć wewnętrzna | 64GB |
| Typ pamięci wewnętrznej | eMMC 5.1 |
| Warianty | 64GB 6GB RAM |
| Rozszerzanie pamięci | Tak |
| Gniazda kart | microSDXC |
Oprogramowanie
| System operacyjny | Android 10 (Quince Tart) |
Aparat główny
| Obsługa aparatów | Tak |
| Poczwórny aparat | 64 Mpix, ƒ/1.8 ( Obiektyw szerokokątny ), 0.8 μm, 1/1.72" Rozmiar sensora PDAF 12 Mpix, ƒ/2.2, 120° ( Obiektyw ultraszerokokątny ), 1.4 μm, 1/2.43" Rozmiar sensora Lampa błyskowa automatyczna 2 Mpix ( Obiektyw makro ) 0.08 Mpix ( Obiektyw pomocniczy ) |
| Obsługa lampy błyskowej | Tak |
| Typ lampy | Podwójna lampa LED |
| Funkcje | Tryb zdjęć seryjnych Zoom cyfrowy Kompensacja ekspozycji Wykrywanie twarzy Wysoki Zakres Dynamiczny (HDR) Ustawienia ISO Panorama Dotknij, aby ustawić ostrość Obiektyw Zeiss |
| Możliwości wideo | Tak |
| Rozdzielczość wideo | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/240 fps 720p @ 960 fps |
| Funkcje wideo | Gyro-EIS |
Aparat przedni
| Obsługa aparatów | Tak |
| Pojedynczy aparat | 24 Mpix, ƒ/2.0 ( Obiektyw szerokokątny ), 0.9 μm, 1/2.8" Rozmiar sensora |
| Funkcje | Wysoki Zakres Dynamiczny (HDR) Obiektyw Zeiss |
| Możliwości wideo | Tak |
| Rozdzielczość wideo | 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Typ | Li-Poly |
| Pojemność | 4500 mAh |
| Moc ładowania przewodowego | 18 W |
| Szybkie ładowanie | Tak |
Sieć
| Karty SIM | Single SIM (Nano-SIM) |
| VoLTE | Tak |
| Prędkości transmisji danych | 5G 2.4/1.2 Gbps, LTE (4CA) Cat18 1200/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Pasma 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Pasma 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Pasma 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b20 (800), b28 (700), b46 (5200), b66 (1700 MHz) |
| Pasma 5G | 5G: n2 (1900), n5 (850), n66 (2100), n260 (39000), n261 (28000 MHz) |
Łączność
| Obsługa Wi-Fi | Tak ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardy Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funkcje Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobilny, Wi-Fi Direct |
| Obsługa Bluetooth | Tak, v5.0 |
| Porty USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Standard USB | Ładowanie przez USB, Urządzenie pamięci masowej USB (UMS) |
| Obsługa GPS | Tak |
| Funkcje GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Obsługa NFC | Tak |
Multimedia
| Głośniki | Tak |
| Złącze słuchawkowe | Tak |
| Radio FM | Tak |
Funkcje
| Czujniki | Akcelerometr Kompas / Magnetometr Czujnik linii papilarnych Żyroskop Czujnik zbliżeniowy |
Zastrzeżenie: Nie możemy zagwarantować, że wszystkie informacje na tej stronie są w 100% poprawne.
Opinie o Nokia 8 V 5G UW
Wideorecenzje
Zdjęcia Nokia 8 V 5G UW
Najczęściej zadawane pytania
-
Ile kosztuje Nokia 8 V 5G UW?
Cena Nokia 8 V 5G UW wynosi €590 i może się zmieniać w czasie.
-
Kiedy Nokia 8 V 5G UW trafił do sprzedaży?
Model Nokia 8 V 5G UW oficjalnie zadebiutował Czwartek, 12 Listopada 2020 r..
-
Czy Nokia 8 V 5G UW jest dostępny w sklepach?
Nie, Nokia 8 V 5G UW nie jest już oficjalnie sprzedawany, bo produkcję zakończono. Można go wciąż znaleźć u resellerów.
-
Ile waży Nokia 8 V 5G UW?
Model Nokia 8 V 5G UW waży około 230 g.
-
Jaką przekątną ma ekran Nokia 8 V 5G UW?
Wyświetlacz Nokia 8 V 5G UW ma 6.81 cala.
-
Czy Nokia 8 V 5G UW obsługuje 5G?
Tak, Nokia 8 V 5G UW obsługuje 5G na pasmach n2, n5, n66, n260, n261.
-
Ile aparatów ma Nokia 8 V 5G UW?
Model Nokia 8 V 5G UW ma z tyłu Poczwórny aparat, a z przodu Pojedynczy aparat do selfie.