Samsung Galaxy S21 5G
Specyfikacja Samsung Galaxy S21 5G
Ogólne
| Marka | Samsung |
| Model | Galaxy S21 5G |
| Alias modelu | G991B (Wersja międzynarodowa) SM-G991B/DS (Wersja międzynarodowa) SM-G991U (Stany Zjednoczone Ameryki) SM-G991W (Kanada) SM-G9910 (Chiny) SM-G991B (Wersja międzynarodowa) SM-G991U1 (Wersja międzynarodowa) SM-G991N (Wersja międzynarodowa) SM-G991Q (Wersja międzynarodowa) SCG09 (Wersja międzynarodowa) |
| Data zapowiedzi | Czwartek, 14 Stycznia 2021 r. |
| Data wprowadzenia | Piątek, 29 Stycznia 2021 r. |
| Status | Dostępny |
| Ceny | £150.76 €182.95 $144.95 C$254.99 |
Konstrukcja
| Wysokość | 151.7 mm (5.97 cali) |
| Szerokość | 71.2 mm (2.80 cali) |
| Grubość | 7.9 mm (0.31 cali) |
| Waga | 169 g (5.96 oz) |
| Materiały obudowy | Tył: Plastik Rama: Aluminium Przód: szkło Gorilla Victus |
| Kolory | Szary, Różowy, Fioletowy, Biały |
| Odporność | Pyłoszczelny i wodoodporny (zanurzalny do 1,5 m przez 30 minut) |
| Certyfikaty odporności | IP68 |
Wyświetlacz
| Typ wyświetlacza | Dynamic AMOLED 2X |
| Przekątna ekranu | 6.2 cali |
| Rozdzielczość | 1080 × 2400 px |
| Częstotliwość odświeżania | 120 Hz |
| Proporcje ekranu | 20:9 |
| Gęstość pikseli | 421 ppi |
| Stosunek ekranu do obudowy | ≈ 87.2% |
| Szczytowa jasność | 1300 cd/m² |
| Ochrona ekranu | Szkło Corning Gorilla Glass Victus |
| Ekran dotykowy | Tak |
| Bezramkowy front | Tak |
| Funkcje ekranu | Pojemnościowy ekran dotykowy HDR10+ Ekran wielodotykowy |
Podzespoły
| Chipset | Samsung Exynos 2100 (Wersja międzynarodowa) Qualcomm Snapdragon 888 (Stany Zjednoczone Ameryki) Qualcomm Snapdragon 888 (Chiny) |
| Rdzenie CPU | 8 (Wersja międzynarodowa) 8 (Stany Zjednoczone Ameryki) 8 (Chiny) |
| Proces technologiczny | 5 nm (Wersja międzynarodowa) 5 nm (Stany Zjednoczone Ameryki) 5 nm (Chiny) |
| Maks. taktowanie CPU | 2.91 GHz (Wersja międzynarodowa) 2.84 GHz (Stany Zjednoczone Ameryki) 2.84 GHz (Chiny) |
| Architektura CPU | 64-bit (Wersja międzynarodowa) 64-bit (Stany Zjednoczone Ameryki) 64-bit (Chiny) |
| Mikroarchitektura | 1x 2.91 GHz – Cortex-X1 3x 2.81 GHz – Cortex-A78 4x 2.2 GHz – Cortex-A55 (Wersja międzynarodowa) 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 (Stany Zjednoczone Ameryki) 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 (Chiny) |
| Typ pamięci | LPDDR5 (Wersja międzynarodowa) LPDDR5 (Stany Zjednoczone Ameryki) LPDDR5 (Chiny) |
| GPU | ARM Mali-G78 MP14 (Wersja międzynarodowa) Qualcomm Adreno 660 (Stany Zjednoczone Ameryki) Qualcomm Adreno 660 (Chiny) |
| Pamięć RAM | 6GB, 8GB |
| Pamięć wewnętrzna | 128GB, 256GB |
| Typ pamięci wewnętrznej | UFS 3.1 |
| Warianty | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Rozszerzanie pamięci | Nie |
Oprogramowanie
| System operacyjny | Android 11 (Red Velvet Cake), z maksymalnie 4 dużymi aktualizacjami Android |
| Interfejs użytkownika | Samsung One UI 7 |
Aparat główny
| Obsługa aparatów | Tak |
| Potrójny aparat | 12 Mpix, ƒ/1.8, 26 mm ( Obiektyw szerokokątny ), 1.8 μm, 1/1.76" Rozmiar sensora Dual-Pixel PDAF Optyczna stabilizacja obrazu (OIS) 64 Mpix, ƒ/2.0, 29 mm ( Teleobiektyw ), 0.8 μm, x1.1 Zoom optyczny, 1/1.72" Rozmiar sensora Optyczna stabilizacja obrazu (OIS) PDAF 12 Mpix, ƒ/2.2, 13 mm, 120° ( Obiektyw ultraszerokokątny ), 1.4 μm, 1/2.55" Rozmiar sensora Super stabilne wideo |
| Obsługa lampy błyskowej | Tak |
| Typ lampy | Lampa LED |
| Funkcje | Automatyczne HDR Panorama |
| Możliwości wideo | Tak |
| Rozdzielczość wideo | 4320p @ 24 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Funkcje wideo | Gyro-EIS, HDR10+, Nagrywanie dźwięku stereo |
Aparat przedni
| Obsługa aparatów | Tak |
| Pojedynczy aparat | 10 Mpix, ƒ/2.2, 26 mm ( Obiektyw szerokokątny ), 1.22 μm, 1/3.24" Rozmiar sensora Dual-Pixel PDAF |
| Funkcje | Wysoki Zakres Dynamiczny (HDR) |
| Możliwości wideo | Tak |
| Rozdzielczość wideo | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps |
Bateria
| Typ | Li-Ion |
| Pojemność | 4000 mAh |
| Moc ładowania przewodowego | 25 W |
| Ładowanie bezprzewodowe | Tak |
| Moc ładowania bezprzewodowego | 15 W |
| Funkcje | Ładowanie bezprzewodowe Qi Odwrócone ładowanie bezprzewodowe |
Sieć
| Karty SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE | Tak |
| Prędkości transmisji danych | 5G (5+ Gbps DL), LTE (7CA) Cat20 2000/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Pasma 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Pasma 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Pasma 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b30 (2300), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Pasma 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500), n260 (39000), n261 (28000 MHz) |
Łączność
| Obsługa Wi-Fi | Tak ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardy Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funkcje Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Obsługa Bluetooth | Tak, v5.0 |
| Porty USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| Standard USB | Ładowanie przez USB, Urządzenie pamięci masowej USB (UMS) |
| Obsługa GPS | Tak |
| Funkcje GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Obsługa NFC | Tak |
Multimedia
| Głośniki | Tak |
| Złącze słuchawkowe | Nie |
| Audio | Obsługa dźwięku o wysokim bitrate, Głośniki stereo |
| Radio FM | Tak |
Funkcje
| Czujniki | Akcelerometr Barometr Kompas Żyroskop Czujnik zbliżeniowy Ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych pod wyświetlaczem |
| Funkcje dodatkowe | Samsung DeX USB Power Delivery 3.0 Obsługa bezprzewodowego Samsung DeX (tryb pulpitu) |
Zastrzeżenie: Nie możemy zagwarantować, że wszystkie informacje na tej stronie są w 100% poprawne.
Opinie o Samsung Galaxy S21 5G
Wideorecenzje
Zdjęcia Samsung Galaxy S21 5G
Najczęściej zadawane pytania
-
Ile kosztuje Samsung Galaxy S21 5G?
Cena Samsung Galaxy S21 5G wynosi €182.95 i może się zmieniać w czasie.
-
Kiedy Samsung Galaxy S21 5G trafił do sprzedaży?
Model Samsung Galaxy S21 5G oficjalnie zadebiutował Piątek, 29 Stycznia 2021 r..
-
Czy Samsung Galaxy S21 5G jest dostępny w sklepach?
Tak, Samsung Galaxy S21 5G jest dostępny w sklepach, ponieważ nadal jest produkowany.
-
Ile waży Samsung Galaxy S21 5G?
Model Samsung Galaxy S21 5G waży około 169 g.
-
Jaką przekątną ma ekran Samsung Galaxy S21 5G?
Wyświetlacz Samsung Galaxy S21 5G ma 6.2 cala.
-
Czy Samsung Galaxy S21 5G obsługuje 5G?
Tak, Samsung Galaxy S21 5G obsługuje 5G na pasmach n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n77, n78, n260, n261.
-
Ile aparatów ma Samsung Galaxy S21 5G?
Model Samsung Galaxy S21 5G ma z tyłu Potrójny aparat, a z przodu Pojedynczy aparat do selfie.