Xiaomi Poco X8 Pro
Specyfikacja Xiaomi Poco X8 Pro
Ogólne
| Marka | Xiaomi |
| Model | Poco X8 Pro |
| Alias modelu | 2511FPC34G (Wersja międzynarodowa) |
| Data zapowiedzi | Wtorek, 17 Marca 2026 r. |
| Data wprowadzenia | Wtorek, 17 Marca 2026 r. |
| Status | Dostępny |
| Ceny | £269 €309.90 $419.99 |
Konstrukcja
| Wysokość | 157.5 mm (6.20 cali) |
| Szerokość | 75.2 mm (2.96 cali) |
| Grubość | 8.4 mm (0.33 cali) |
| Waga | 201 g (7.09 oz) |
| Materiały obudowy | Rama: Aluminium Przód: Gorilla Glass 7i |
| Kolory | czarny, Zielony, Biały |
| Odporność | Odporny na kurz i wodę (wytrzymuje strumienie wody pod wysokim ciśnieniem; zanurzalny do 1,5 m przez 30 minut) |
| Certyfikaty odporności | IP68, IP69K |
Wyświetlacz
| Typ wyświetlacza | AMOLED |
| Przekątna ekranu | 6.59 cali |
| Rozdzielczość | 1268 × 2756 px |
| Częstotliwość odświeżania | 120 Hz |
| Proporcje ekranu | 19.5:9 |
| Gęstość pikseli | 460 ppi |
| Stosunek ekranu do obudowy | ≈ 89.8% |
| Szczytowa jasność | 3500 cd/m² |
| Ochrona ekranu | Szkło Corning Gorilla Glass 7i, Mohs poziom 5 |
| Ekran dotykowy | Tak |
| Bezramkowy front | Tak |
| Funkcje ekranu | 3840Hz PWM Dimming 68 miliardów kolorów Pojemnościowy ekran dotykowy Dolby Vision HDR10+ Ekran wielodotykowy |
Podzespoły
| Chipset | MediaTek Dimensity 8500 Ultra |
| Rdzenie CPU | 8 |
| Proces technologiczny | 4 nm |
| Maks. taktowanie CPU | 3400 MHz |
| Architektura CPU | 64-bit |
| Mikroarchitektura | 1x 3.4 GHz – Cortex-A725 3x 3.2 GHz – Cortex-A725 4x 2.2 GHz – Cortex-A725 |
| Typ pamięci | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G720 MC8 |
| Pamięć RAM | 8GB, 12GB |
| Pamięć wewnętrzna | 256GB, 512GB |
| Typ pamięci wewnętrznej | UFS 4.1 |
| Warianty | 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Rozszerzanie pamięci | Nie |
Oprogramowanie
| System operacyjny | Android 16 (Baklava) |
| Interfejs użytkownika | HyperOS 3 |
Aparat główny
| Obsługa aparatów | Tak |
| Podwójny aparat | 50 Mpix, ƒ/1.5, 26 mm ( Obiektyw szerokokątny ), 0.8 μm, 1/1.95" Rozmiar sensora Optyczna stabilizacja obrazu (OIS) PDAF 8 Mpix, ƒ/2.2, 15 mm ( Obiektyw ultraszerokokątny ), 1.12 μm, 1/4.0" Rozmiar sensora |
| Obsługa lampy błyskowej | Tak |
| Typ lampy | Lampa LED |
| Funkcje | Wysoki Zakres Dynamiczny (HDR) Panorama |
| Możliwości wideo | Tak |
| Rozdzielczość wideo | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps |
| Funkcje wideo | Gyro-EIS, HDR10+ |
Aparat przedni
| Obsługa aparatów | Tak |
| Pojedynczy aparat | 20 Mpix, ƒ/2.2 ( Obiektyw szerokokątny ), 1/4" Rozmiar sensora |
| Możliwości wideo | Tak |
| Rozdzielczość wideo | 1080p @ 30/60 fps |
Bateria
| Typ | Si/C Li-Ion |
| Pojemność | 6500 mAh |
| Moc ładowania przewodowego | 100 W |
| Funkcje | Odwrócone ładowanie przewodowe Ładowanie przewodowe od 0 do 100% w 48 minut (zgodnie z deklaracją) |
Sieć
| Karty SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Tak |
| Prędkości transmisji danych | 5G, LTE, HSPA |
| Pasma 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Pasma 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Pasma 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Pasma 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Łączność
| Obsługa Wi-Fi | Tak ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardy Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funkcje Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Obsługa Bluetooth | Tak, v6.0 |
| Porty USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Standard USB | Ładowanie przez USB, Urządzenie pamięci masowej USB (UMS) |
| Obsługa GPS | Tak |
| Funkcje GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| Obsługa NFC | Tak |
Multimedia
| Głośniki | Tak |
| Złącze słuchawkowe | Nie |
| Audio | 24-bit/192kHz dźwięk Hi-Res, Dolby Atmos, Bezprzewodowy dźwięk Hi-Res, Głośniki stereo |
| Radio FM | Nie |
Funkcje
| Czujniki | Akcelerometr Kompas Żyroskop Optyczny czytnik linii papilarnych pod ekranem Czujnik zbliżeniowy |
| Funkcje dodatkowe | Programowalny zasilacz (PPS) USB Power Delivery 3.0 |
Zastrzeżenie: Nie możemy zagwarantować, że wszystkie informacje na tej stronie są w 100% poprawne.
Zdjęcia Xiaomi Poco X8 Pro
Najczęściej zadawane pytania
-
Ile kosztuje Xiaomi Poco X8 Pro?
Cena Xiaomi Poco X8 Pro wynosi €309.90 i może się zmieniać w czasie.
-
Kiedy Xiaomi Poco X8 Pro trafił do sprzedaży?
Model Xiaomi Poco X8 Pro oficjalnie zadebiutował Wtorek, 17 Marca 2026 r..
-
Czy Xiaomi Poco X8 Pro jest dostępny w sklepach?
Tak, Xiaomi Poco X8 Pro jest dostępny w sklepach, ponieważ nadal jest produkowany.
-
Ile waży Xiaomi Poco X8 Pro?
Model Xiaomi Poco X8 Pro waży około 201 g.
-
Jaką przekątną ma ekran Xiaomi Poco X8 Pro?
Wyświetlacz Xiaomi Poco X8 Pro ma 6.59 cala.
-
Czy Xiaomi Poco X8 Pro obsługuje 5G?
Tak, Xiaomi Poco X8 Pro obsługuje 5G na pasmach n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78.
-
Ile aparatów ma Xiaomi Poco X8 Pro?
Model Xiaomi Poco X8 Pro ma z tyłu Podwójny aparat, a z przodu Pojedynczy aparat do selfie.